Typy vlasů


Dělení vlasů

Vlasy se dělí na několik typů do různých kategorií.  Nejdříve je důležité zjistit tvar vašeho vlasu.

Rovné vlasy

Rovné vlasy jsou u nás druhé nejčastější. Tyto vlasy jsou při průřezu kulaté, vlasová lůžka jsou rovná. Vlasy jsou pevné a jsou schopné při správné péči narůst do značných délek.

Kudrnaté vlasy

U nás nejpočetnější skupina. Kudrnaté vlasy mají při průřezu tvar oválný nebo jsou prohnulé do ledvinového tvaru, vlasová lůžka jsou zahnutá. Díky těmto zahřivením má vlas možnost tvořit spirály a kudrliny. Čím více jsou vlasy oválné a prohlé, tím více budou kudrnaté. Při správné péči nohou kudrnaté vlasy narůst do značných délek.

Pepřovité vlasy

Tyto vlasy najdete nejčastěji u černochů. Vlasy se vyznačují tím, že při průřezu jsou stejně jako vlasy kudrnaté oválné nebo ledvinově prohlé. Vlasy však rostou v trsech. Proto jsou velmi husté a často velmi suché. Péče o tento typ vlasů je náročný. Ideální je vlasy nechat krátké.

Spirálovité vlasy

Nejčastěji u Asiatů. Tyto vlasy jsou při průřezu oválné jako rovné vlasy s tím rozdílem že uvnitř vlasu najdete dutinu. Ta vlas nadlehčuje. Díky domu jsou vlasy velmi jemné a lehké.

Mastné vlasy

Každý vlas je z mazové žlázy zásoben mazem .Maz vyživuje vlas a chrání ho mazovou vrstvou před nečistotami, chemickými a fyzikálními jevy. Někteří lidé mají tohoto mazu nadbytek a proto mají mastné vlasy. Dnes jsou běžně k dostání šampóny pro mastné vlasy. Poku máte mastné vlasy, vlasy příliš často nečesejte, česáním se maz roztahuje po celé delce vlasu.

Suché vlasy

Pro suché vlasy je typické malé množství mazu z mazových žlázek. Tyto vlasy se velmi špatně rozčesávají, cuchají se, jsou bez lesku a lámou se. Na trhu najdete množství vlasové kosmetiky pro suché vlasy, proto není problém vlasům dodat potřebné množství mazu. Při správné péči budu vaše vlasy leské a krásné.