Péče o vlasy


Vlasová kosmetika

Na trhu najdete množství vlasové kosmetiky. Záleží jen na vás, které kosmetika nejvíce sedí vašim vlasům. Pokud se vám po použití vlasové kosmetiky zvýší tvorba lupů nebo budete mít pocit dráždění a nadměrného svědění, může jít o špatnou reakci. V tomto případě vyměňte vlasovou kosmetiku.

Šamóny a kondicionéry

Volba šamónu a kondiconéru je velmi důležitá. Je důležité dobře vybrat řadu podle typu vašich vlasů. Existují šampóny a kondicionéry pro normální vlasy, barvené vlasy, mastné vlasy, melírované vlasy, poškozené vlasy, suché vlasy, řady proti vypadávání vlasů nebo pro narovnání či zvlnění vlasů. Cena závisí na značce šampónu.

Kondicionér

Používá se po umytí vlasů. Na mokré vlasy nasete malé množství kondicionéru, necháte krátce působit a opláchnete.Vlasový kondicionér je složen nejčastěji z kationtických surfaktantů, mastných kyselin, vody a silikonu. Další přidané látky záleží na výrobci. Kondicionér vlas obalí a chrání ho před okolními vlivy.

Oleje na vlasy

Blahodárný účinek olejů na vlasy je znám již po tisíciletí. Ve starém Řecku byl velmi oblíbený olivový olej, ten se vtíral nejen do vlasů, ale používal se na celé tělo. Olivový olej se při péči o vlasy používá dodnes. Masku z olivového oleje si můžete lehce udělat i doma. Před umytím do vlasů naneste olivový olej a nechejte 15 minut působit. Pak vlasy umyste a upravte obvyklým způsobem.

Další známé oleje: arganový olej, mandlový olej, bambusový olej, baubabový olej, brunátníkový olej, kaméliový olej, knopný olej, kokosový olej, jojobový olej, makadamiový olej, černuchový olej, nimbový olej, pupalkový olej, palmový olej, sezamový olej a další.

Fluid

Fluid je přípravek na vlasy podobný oleji, ale není tak mastný, má vazkou konzistenci. Je vhodný pro suché a nevyživené vlasy, často se používá pro ochranu vlasů při žehlení.  Nanáší se do suchých  nebo mokrých vlasů.

Tonikum na vlasy

Je kombinací různých esenciálních olejů. Je vhodný jako doplněk péče o vlasy. Stará se o pokožku hlavy i vlasy. Vmasíruje se do umytých vlasů.

Přípravky na úpravu vlasů

Gely, pasty, gumy, tužidla, vosky, lesky, laky a pěnová tužidla.

Nejznámější výrobci vlasové kosmetiky

Wella, Pantene, Shauma, Swartzkopf, Gliss Kur, Vichy, La Roche Posay, Nivea, Dowe a mnoho dalších.