Barvení vlasů


Barvení vlasů

Barvení vlasů přírodními barvivy je známé již z obdobý starého Egypta. Ženy si vlasy barvily nejčastěji hennou   Barvení chemickými látkami jak jej známe dnes se datuje do roku 1909.

Typy barev:

Přírodní barvy

Nejčastěji používaným přírodním barvivem je Henna. Existuje Henna červená a černá. Přírodní barviva nepoškozují vlasy, ale nejsou příliš trvanlivé.

Permanentní barvy

Ma trhu existuje velké množství značek a barev.  Tyto barvy jsou nesmývatelné díky obsaženému peroxidu vodíku. Před prvním barvením se ujistěte, že netrpíte alergiíí na teto typ barev. Mohou způsobovat otoky, podráždění a v težkých případech i anafylaktický šok. Naneste malé množství barvy na zápěstí a nechte působit, pak smysjte a den počkejte jestli se nedotaví svědění pálení nebo vyrážka. Pokud ano barvu v žádném případě nepoužívejte.

Permanentní barvy

Tyto barvy nejčastěji koupíte ve formě šampónu. Jde o smývatelné barvy. Barvu však nikdy úplně nevymyjete. Obsahuje velmi malé mnoství peroxidu vodíku.

Metaloidové barvy

Barvení je založeno na působení kovových solí. Tento typ barev nepoškozuje vlasy, ale jsou toxické a velmi barví pokožku.

Smývatelné barvy

Tento typ barev se smyje často již po prvním umytí vlasů. Patří sem barevná pěnová tužidla, vlasenky ( podobné řasenkám).