Typy pleti


Mastná pleť

Mastnou pleť často poznáte díky rozšířeným pórům. Můžete si udělat jednoduchý test. Na obličej přitiskněte savý papír nebo kosmetický ubrousek. Mastná pleť na ubrousku zanechá zřetelné mastné stopy. Mastná pleť je velmi problematická hlavně v pubertě. Pro péči o mastnou pleť mohu doporučit každodenní čistění pleťovou vodou, používání obličejových krémů, masek a peelingů pro odstranění odumřelé pokožky.

Suchá pleť

Suchá pleť je oproti pleti mastné velmi citlivá a málo odolná. Maz produkovaný mazovými zlážkami vytváří ochranný film bránící vstupu nečistot a bakterií. Používejte přípravky určené speciálně pro suchou pleť. Každý den je dobré plěť vyčistit a důkladně promazat vhodným krémem. Jednou za týden je ideální používat vyživovací pleťové masky s vytamíny pro dodání potřebných látek.

Smíšená pleť

Smíšená pleť je kombinace pleti suché a pleti mastné. Velmi častá je zvýšená produkce mazu v tzv. T-zóně. T-zóna zahrnuje čelo, nos a bradu. Ideální péče o tuto pleť spočívá v kombinaci přípravků pro suchou a mastnou pleť. Každý den pleť vyčistěte pleťovým mlékem. Jednou za týden je dobré použít hydratační masku.

Normální pleť

Normální pleť je ideální typ pleti. Produkce mazu je v normě. Póry jsou neznatelné. Pokud však pleti nebudete věnovat aspoň trochu času, nebude ani normální pleť vypadat dobře. Každý den pleť vyčistěte a naneste krém. Jednou za týden můžete použít pleťové masky nebo peeling.