Umělé nehty


Umělé nehty jsou dnes velmi oblíbené. Používají se nalepovací nehty, gelové nehty nebo akrylové nehty.

Gelové nehty

Gelové nehty patří k nejznámějším a nejpoužívanějším typům umělých nehtů. Výhody gelových nehtů jsou dlouhá trvanlivost, pružnost, odolnost a přirozený vzhled.Ozdoby se vkládají pod vrstvu gelu a proto vydrží. Jinak můžete s gelovými nehty pracovat stejně jako s pravými, jen nesmíte používat  přípravky a acetonem. Pravdou však zůstává, že po sundání gelových  nehtů budou vaše nehty nevyživené, lámavé a málo pevné.

Postup:

Na výrobu gelových nehtů potřebujete: UV lampu, gel, lepidlo, tipy, pilníky, kostku, gilotinu, odlakovač a zatlačovač kůžičky.

Nejdříve je důležité nehty připravit. Pokud jsou nehty příliš dlouhé musí se zastřihnout nebo zpilovat.  Pak se speciálním přípravkem odmastí a zbaví nečistot. Na takto upravený nehet se nalepí typ. Typ je spička umělého nehtu. Typ se ustřihne a zpiluje do požadovaného tvaru. Pak příjde na řadu první vrstva gelu. Na první vrstvu gelu se v případě francouzské manikůry nanáší bílá vrstva gelu nebo se na ni umisťují obrázky nebo kresby lakem. Nakonec se nanáší poslední krycí vrstva gelu. Gel usychá v UV lampě. Každá vrstva gelu se musí nechat důkladně vyušit před aplikací další vrstvy. Na závěr upravíte tvar nehtu podle vašich představ.

Akrylové nehty

Další možností úpravy nehtů jsou akrylové nehty. Jejich předností je vysoká pevnost a odolnost.  Výroba akrylových nehtů je snadněší a rychlejší. Akrylové nehty jsou vhodné pro ženy pracující v náročném prostředí jako časté namáčení rukou ve vodě a podobně. Velkou nevýhodou akrylových nehtů je jejich ceny. V průměru hovoříme o 200 kč více než ze gelové nehty. Problémem může být i v jejich velké pevnosti. Pokud se stane úraz, gelový nehet se většinou odloupne a nehet neporuší. U akrylových nehtů se může stát, že se nehet utrhne i s vašim nehtem.